Posted on Leave a comment

Kadın orgazm olamıyorsa

Kadın orgazm olamıyorsa

Kadın ve Orgazm

Kadın orgazm olamıyorsa yapmak zorunda hissedebilir. Bunu yapmasının nedeni, eşine onun yetersiz olduğu duygusunu yaşatmamak ve öte yandan da yine eşinde kendisinin yetersiz olduğunu kanısını uyandırmayı engellemektir. Bu tür bir uygulama, problemin daha da karmaşık hale gelmesine neden olur. Oysa problemi karmaşık hale getirmeden ve işin gerçeğini yaşamak için 6 önemli çözüm önerisi var!

Kadının orgazm olmasının sağlanması için ilişkide ne tür değişiklikler yapılabilir?

Öncelikle şunun vurgulanması gerekir: İlişkide aynı anda orgazm olunması diye bir gereklilik yoktur. Esas olan fizyolojik ve anatomik gerçekler nedeniyle kadının ya eşiyle beraber ya da eşinden önce orgazm olmasıdır. Erkek orgazm olduğu andan itibaren “refrakter periyod” adı verilen döneme girer. Bu dönemde ereksiyon etkinliğini kaybetmeye başlar ve erkeğin yeni bir ilişkiye fizyolojik ve ruhsal olarak hazır olması belli bir süre gerektirir. Bu süre erkekten erkeğe değişmekle beraber birkaç dakikadan birkaç saate kadar uzayabilir. Arka arkaya bulunulan ilişki sayısı arttıkça “refrakter periyodun” süresi de uzar. Bu, erkeklerin bir gerçeğidir. Kadınlarda ise bu “refrakter periyod” ya çok kısadır ya da yoktur. Kadınlar arka arkaya defalarca orgazm olabilirler ve hatta aynı ilişki içerisinde bile çok sayıda orgazm olabilirler.

KadInIn orgazmI yaŞayabİlmesİ İçİn çİftlere düŞen görevler:

ErkeĞİn, kendisinin orgazma ulaşmak için geçen süreyi mümkün olduğunca uzatması gerekir. Çünkü erkekler çok kısa sürelerde orgazm olabilirlerken, kadınlar için orgazm olabilme süresi çok daha uzundur. Bu süre bir yandan kadının ilişkiye ruhsal ve fiziksel olarak ne kadar hazır olduğuyla, öte yandan ilişkide kadının duyarlı bölgelerinin ne kadar uyarıldığıyla ilgilidir.

ÇoĞu kadında orgazm için direkt klitoris uyarısı gerekir. Her kadının anatomik yapısı farklı olduğundan çiftlerin, kadının klitoral olarak en iyi uyarılabildiği ilişki pozisyonunu seçmeleri gerekir. Klitorisin en iyi uyarıldığı ve çiftin yüz yüze bakması nedeniyle emosyonel özellikleri en güçlü pozisyon erkeğin üstte olduğu, en az uyarıldığı ve yüz yüze bakılmaması nedeniyle duygusal temasın en az olduğu pozisyon ise kadının arkasını döndüğü ve erkeğin arkada olduğu pozisyondur. Ancak bu her kadın için geçerli olmayabilir.

Kadın

KadInlar için ön sevişme dönemi çok önemlidir. Kadınların ilişkiye hazır olmaları erkeklerdeki kadar kolay değildir. Yeterince hazır olunmadan ilişkiye başlandığında genital bölgenin gevşemesi ve kayganlaşması yetersiz olduğundan ilişki, kadın için tatsız bir deneyime dönüşebilmekte ve doğal olarak böyle bir ilişkide orgazm söz konusu bile olmamaktadır. Kadın hazır olduğu mesajını eşine verebilmeli, erkek de bu mesajı alabilmelidir.

Erojen bölgeler adı verilen bölgelerin kadın orgazmına katkısı ihmal edilmemelidir. Erojen bölgeler adını verdiğimiz bölgeler kadından kadına değişmekle beraber sıklıkla meme uçları, kulak arkaları, bacakların iç yüzleri kadının en erojen bölgeleridir. Kadın eşine ön sevişme dönemi boyunca ve tüm ilişki boyunca erojen bölgelerinin dokunulmasından hoşlandığı mesajını verebilmeli, erkek de bu konuda duyarlı olmalıdır. Erojen bölgelerin uyarılmasının kadının ilişkiye daha hazır olmasının sağlanması yanında orgazm olmasını kolaylaştırıcı özellikleri olduğu unutulmamalıdır.

Bİr kadın her ilişkide vajinal yoldan orgazm olamayabilir. Bazı kadınlar vajinal yoldan hiç orgazm olamazken, bazıları bazı ilişkilerde olurlar, diğerlerinde olamazlar. Vajinal orgazm öğrenilmesi gereken bir orgazm türüdür ve bir kadının defalarca ilişkide bulunmadan vajinal yoldan orgazm olabilmesi beklenmemelidir. Vajinal orgazm olunamadığında ilişkinin herhangi bir zamanında kadının direkt klitoris uyarısıyla orgazm olmasına imkan tanınabilir. Bu o kadar da anormal bir durum değildir.

Takıntı

Penİs boyu takıntısı terk edilmelidir. Vajinanın üst 2/3’lük bölümü embriyolojik gelişim açısından alt 1/3’lük bölümünden çok daha farklı bir bölgeden gelişmektedir. Bu nedenle bu iki bölgenin fizyolojik ve anatomik özellikleri birbirinden oldukça farklıdır. En bariz farklılık sinir liflerinin dağılımındadır. Alt 1/3’lük kısım zengin bir sinir ağına sahipken, üst 2/3’lük kısımda sinir lifleri nispeten daha azdır. Bu nedenle alt 1/3’lük kısım dokunma, ağrı gibi duyaranlara çok daha hassastır. Dolayısıyla penis uzunluğunun kadının “tatmin olmasıyla” hiçbir ilişkisi olamayacağının da göstergelerinden biridir bu.

Yatakta strese yer yok

İLİŞKİDE yaşanan stres ve endişe duygusu eşleri birbirinden uzaklaştırmakla kalmıyor seks hayatını da olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle erkekler kadınlara oranla daha stresli ve endişeli olabiliyor. Erkekler cinsellikte başarısız olduklarını düşündüklerinde çok tedirgin olurlar. Bu durumda partnerinize yardım etmeye, sizi ve partnerinizi bu durumdan kurtaracak bir çıkış yolu bulmaya çalışın. Birbirinize yakınlaşmanızı sağlayacak, ten temasınızı artıracak ortamlar yaratmaya gayret edin. Partnerinizle konuşarak daha rahat ve tatmin edici vakit geçirmek için izlemeniz gereken yolu belirlemeye çalışın. Partnerinize her şeyin seks olmadığını anlatabilirsiniz…

Zevki uzatmak sizin elinizde

Tam orgazma ulaşma noktasındayken durmak ve bir süre sonra kaldığınız yerden başlamak ne yazık ki mümkün değil. Ama orgazm süresini çeşitli teknikler yardımıyla daha da uzatmak mümkün. Ancak her zaman olduğu gibi temel kural, kadının da erkeğin de hassas noktalarını, hangi pozisyonlardan daha çok zevk aldığını bilmesi ve düşüncelerini partneri ile paylaşması. Bir Hint felsefesi olan Kama Sutra ve cinsel bölge kaslarınızı çalıştırabileceğiniz egzersizler orgazmı uzatmanızı sağlayacaktır.

HIZLI ORGAZM

Zamanı kısıtlı olanların sevişmesi de tabii ki kısa sürer. Erkek her zaman olduğu gibi orgazma ulaşırken, ön sevişme olmadığından kadın yeterince uyarılamaz ve orgazm olamaz. Bu tür bir sevişmede kadının orgazm olması çok zordur. Ancak birkaç öneriyle böylesi hızlı bir sevişmeden de zevk almayı mümkün hale getirebilirsiniz.

KADIN NE YAPMALI?

Kadınlar bu durumda, fantezi kurarak daha kolay tahrik olabilirler. Ya da mastürbasyonu sevişme öncesi hazırlık olarak kabul edebilirler.

ERKEK NE YAPMALI?

Çok aceleci olmamak ve partnerinin de orgazm olmasını sağlamak için erkek kendini kontrol etmeli, erken boşalmayı önlemeli. Eğer kadın, erkekten daha uzun sürede orgazm olabiliyorsa, erkek sabırlı olmalı ve partneri orgazm noktasına yaklaşıncaya kadar boşalmamaya çalışmalı. Ayrıca boşaldıktan sonra da erkek partnerini orgazm oluncaya kadar uyarmaya devam edebilir.

Konuşmak hazzı artırıyor

Cinsellik öncesinde ve sevişirken eşler birbirleriyle konuştuklarında birbirlerinin ne istediğini daha iyi anlarlar. Bu da eşler arasındaki ilişkinin kalitesini yükselterek eşlerin daha çok zevk almasını sağlar. Eşlerden bir tanesinin cinsellik için kendini hazır hissetmediğini ilişki öncesi söylemesi en doğrusu olacaktır.

KONUŞUN

Cinsel ilişki esnasında eşlerin duydukları hazzı birbirlerine söylemeleri cinsel uyumu sağlar. İlişkide eşinin ne zaman neresine dokunmasını istediğini söylemesi hem çiftleri daha çok motive edicek hem de aldıkları zevki artıracaktır. Bazı çiftler de argo kelimeler kullanmaktan veya duymaktan hoşlanır. Eğer eşlerden her ikisi de bu durumdan hoşlanıyorlarsa sorun yok.

ZORLAMAYIN

Bazen konuşmak çiftler arasında yanlış anlaşılmalara sebep olsa da faydasının daha çok olduğu doğrudur. Eşler birbirlerini tanıdıkça kelime seçiminde daha rahat olacak ve ilişkileri daha sağlıklı bir hal alacaktır. Fakat bunun için eşler arasında konuşarak iletişim kurmak şart. Çiftlerden biri konuşmak istemiyorsa eş bunun için zorlanmamalı, anlayış gösterilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir