Posted on Leave a comment

Mastürbasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mastürbasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mastürbasyon

Mastürbasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler Mastürbasyon, bir kişinin bir alet veya aletsiz cinsel organlarını uyarması sonucunda orgazm olması olayına denmektedir. Öz doyum anlamına da gelen mastürbasyon, hem kadınlar hem de erkekler tarafından yapılmaktadır. Dünya’daki en çok başvurulan cinsel etkinlik mastürbasyondur. Bazı toplumlarda bu durum normal cinsel hayatın parçası olarak görülürken bazı toplumlarda ise ayıp bir durum olarak görülerek yasaklanmıştır. Özellikle 19. Yüzyıla kadar mastürbasyon ile ilgili iyi yorumlar yapılmazken 19.yüzyıldan sonra sağlık kitaplarının çıkarılmasıyla mastürbasyon ile ilgili kötü ve ilkel düşünceler terk edilmeye başlanmıştır.

Mastürbasyonun hem erkekler tarafından hem de kadınlar tarafından yapıldığı yukarıda anlatılmıştır. Mantık olarak iki farklı cinste de aynı haz alınırken, mastürbasyon yapma şekli farklılık göstermektedir.

Mastürbasyon Nasıl Yapılır?

Mastürbasyon sırasında cinsel bir davranış hayali kurularak bu hayal zihinde yaşatılır ve eller ile cinsel organ uyarılarak cinsel haz yaşanır. Kişi cinsel olarak kendini uyararak öz doyuma ulaşmaya çalışır. Mastürbasyonun doğal bir cinsel durum olduğu unutulmamalıdır. Cinsel haz veren her şey mastürbasyon olarak algılanabilir. Bir kadının veya erkeğin heyecanlandığı için bacaklarını sıkıp bırakması mastürbasyonun gerçekleştiği bir durumdur. Mastürbasyon sırasında fantezi ve hayal gücü kullanılarak daha çok zevk alınmaktadır. Bu fantezide kendini tatmin eden kişi, kendisini ve karşısında hayal ettiği kişiyi her türlü pozisyonda düşünebilir. Bu nedenle mastürbasyondan daha çok zevk alan insanlar vardır. Çünkü hayal güçlerinin sınırı yoktur. Mastürbasyonun kadın ve erkelere hiçbir fiziksel etkisi yoktur. Kişinin rahatlamasını ve zevk almasını sağlamaktadır.

Erkeklerde penisin etrafının el hareketleri ile uyarılması ve avuç içine alınması ile mastürbasyon yapılmaktadır. Bunu yaparken genellikle kayganlaştırıcı bazı kremler kullanırlar. Elleri kuru olduğunda mastürbasyondan zevk almazlar, acı bile duyabilirler. Ancak tükürük, krem veya sabun sayesinde acıyı duymadan daha çok zevk alırlar.Erkeklerde bunun halk arasındaki adı 31 çekme olarak da geçer, daha kaba bir tabirdir.

Kadınlarda ise evli veya bekâr olunmasına göre yapılan mastürbasyon teknikleri değişmektedir. Kadınlarda yapılan bu aktivite, erkeklerin yaptığı aktivideden farklı olarak bedensel dokunma dışında hayal gücü ile sağlanır. Kadınlar göğüslerine dokunarak bile cinsel haz yaşamaktadırlar. Kadınlarda duyulan fiziksel istek, kasık bölgesinde bir basınç ve sıcaklık hissi oluşturarak klitorise dokunma ihtiyacı hissettirir. Bu his vajina içinin doldurulması isteği uyandırır. Daha önce cinsel bir birliktelik yaşamayan kadınlarda bu his genelde oluşmaz. Cinsel ilişki yaşayan kadınlar ise bu durumun hazzını bildikleri için bu ihtiyacı her zaman hissederler.

Erkekler mastürbasyon yaparken kendisini partnerine göstermekten çekinmemektedir. Erkeklerin uyarı alan hassas noktaları penisleri ve penis çevresi ile baş kısmıdır. Mastürbasyon esnasında erkekler, penislerini avuçlarının içine alarak ileri geri götürme hareketi ile cinsel zevk yaşamaktadırlar. Geneli böyle olsa da her erkeğin değişik mastürbasyon teknikleri vardır. Bazıları hafif dokunuşlarla zevk alırken bazıları bu dokunuşlarla tatmin olmayarak daha fazlasını yapmaktadır. Mastürbasyon yaparken erkeklerin çok hızlı hareket etmeleri zaman zaman sorun oluşturabilmektedir.

Kadınlar İçin Mastürbasyon;

İlginç bir şekilde bazı kadınlarda ergenlik öncesi zamanına kadar gitmektedir. Ergenlik yaşına gelen kızlar doğanın getirdiği etki ile cinsel haz yaşamak isterler ve bunun için mastürbasyona ihtiyaç duyarlar. Bu durumda cinsel organlarını okşamak, ellemek ve ona dokunmaktan zevk alırlar. Değişik tekniklerde kullanmaktadır. Bu teknikler aşağıda anlatılmıştır.

En Çok Zevk Veren Mastürbasyon Teknikleri

Mastürbasyon yapılırken genellikle klitoris elle okşanır ve iki bacak açılıp kapatılarak vajina sıkıştırılır. Bu esnada kadına zevk verecek olan bir şey vajinaya sürtülür. Cinsel ilişki yaşamamış olan kadınların genelde başvurduğu mastürbasyon şekli budur. Bu mastürbasyonun kızlık zarına da herhangi bir etkisi yoktur. Vajinaya parmakla veya elle baskı uygulanarak yapılan bu işlemin dae kızlık zarınaetkisi olmaz. Genelde kadınlar kızlık zarına zarar gelmesinden korktukları için iç çamaşırlarını çıkarmadan külot üstünden cinsel uyarıyı yaparlar.

Kızlık zarı olmayan ve daha önce ilişki yaşamış olan kadınlar ise parmaklarını vajinanın içine kadar sokmaktadır. Bu durumda aldıkları zevkte artmaktadır. Parmakları dışında daha farklı yöntemler uygulayan kadınlar da vardır. Bu tekniklerde parfüm kutusu, kalem, salatalık ve muz gibi vajinayı doldurabilecek herhangi bir şey kullanırlar. Günümüzde yaygın olarak kullanılan başka bir teknikte ise kadınlar yapay penis veya titreşimli olan seks oyuncakları ile vajinayı doldurarak kendi kendilerine mastürbasyon yaparak büyük bir hazza ulaşırlar. Mastürbasyon yapan kadınların kendilerine duydukları güven daha da artmaktadır. Çünkü mastürbasyon sırasında mutlaka bir erkeğin hayalini kurarlar ve onunla cinsel ilişki yaşadıklarını düşünürler. Bu da beğenildikleri düşüncesiyle güvenlerini artırır.

Kadın Mastürbasyon Teknikleri

Mastürbasyon tekniklerinden biri de duş sırasında basınç etkisi yüksek olan suyun vajinaya tutularak uyarı verilmesi ve böylece haz alınmasıdır. Kızlık zarına zarar vermeyen bu yöntem en çok uygulanan tekniklerden biridir. Cinsellik içgüdüsel bir durum olduğu için engellenemez veya yok edilemez.

Sırt üstü uzanan kadınlar ellerini kullanarak bütün vajinayı ve klitorisi kavrarlar ve sürekli okşarlar. Bu okşama ritimli ve basınçlı bir şekilde yapılmaktadır ve cinsel hazzın en büyüğünü yaşatmaktadır. Yüz üstü uzanarak yapılan teknik ile eller kullanılarak yine vajinaya sert baskılar uygulanır. Çok fazla uygulanan bir diğer mastürbasyon tekniğinde kadınlar, bir yastık veya yumuşak bir oyuncaktan destek alırlar. Vajinanın üzerine gelecek şekilde bir yere koyulan yastığın üzerine yatılarak mastürbasyon gerçekleştirilir.

Kadınlar mastürbasyon yaparken bazen çeşitli vibratörler kullanabilmektedirler. Bu yolla vajinaya erkek penisinin girdiğini hayal ederek gözleri kapalı bir şekilde haz yaşayacakları hareketi yaparlar. Genelde bu cinsel işlemi, rahat edecekleri bir yerde yapmayı tercih ederler. Bunun için tuvalet, banyo, yatak gibi yerleri seçerler. Bu esnada göğüsleri ile de oynayan kadınların mastürbasyondan duyduğu zevk daha da artmaktadır. Göğüsler sertleşmeye ve uçları büyümeye başlar. Vajinada bir ıslaklık meydana gelir ve zevk suyu denilen akıntı gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir