Posted on Leave a comment

masturbasyon

MASTURBASYON

Masturbasyon (31 çekmek)

Masturbasyon kelimesi Latince “masturbare=(elle bozmak)” fiilinden türemiştir. Günümüzde de kişinin (kadın veya erkek) kendi kendine cinsellik yaşaması veya cinsel doyuma ulaştırması için yaptığı eyleme denir. Daha modernize bir açıklama ile; bir cinsel tepki üreten istemli kendi kendine uyarım olarak tanımlanabilir.
Masturbasyon hayal gücünün veya fantazinin sonsuz kullanımı ile gerçekleşir. Masturbasyonda illa orgazma ulaşmak gerekmez.
eğer kişinin sosyal yaşantısını, normal seksüel ilişkilerini bozacak düzeyde değil ise zararsızdır.

Kadına Zararı

Masturbasyonun kadında veya erkekte hiç bir fiziksel (bedensel) kötü tesiri yoktur, aksine rahatlamayı ve gevşemeyi sağlar. Ayıp değil bir gerekliliktir.
Toplumda söylenen;
– Sivilce yapar,
– Gözleriniz kör olur,
– Boy uzamasını durdurur,
– İleride çocuğunuz olmaz,
– Kızlarda adet düzenini bozar,
– Erkeklerde ileride sertleşme sorunu yaratır,
– Penis boyunun uzamasını durdurur gibi söylentiler ve buna benzer her şey tamamen uydurmadır.
Ancak  masturbasyon bir tutku haline gelirse, normal cinsel ilişkiye tercih edilirse, veya normal seksten partnerinizden zevk alamayıp masturbasyona yönelirseniz bir cinsel tedavi merkezine başvurmanız gerekir.

Erkeklerde

Erkeklerde özellikle cinsel hayatı olmayan gençlerde, masturbasyon neredeyse bir zorunluluktur. Sperm üretimi devamlıdır, üretilen spermler bir kesede toplanır ve boşaltılmaya hazır beklerler. Sürekli üretilen spermler bu keseye boşalır. Bu kesenin bir kapasitesi vardır. Boşalma gerçekleşmezse kasıklarda ağrı, aşırı cinsel istek başlar. Bazen kese o kadar dolmuştur ki büyük tuvalet yaparken veya ıkınırken vücut içi basınç arttığından bu sırada penisten sperm akar veya idrar sonrasında sümüksü bir akıntı olarak penisten gelir. Eğer kişi boşalmaz veya ilişki kurmazsa belli bir süreden sonra (4 -15 gün), erkek uykuda boşalır.
Erkekler genelde elleriyle cinsel organlarını okşayarak masturbasyon yaparlar.
Kadınlarda masturbasyon erkeklerdeki kadar fiziksel dokunma gerçekleşmeden düşünce bazında da gerçekleşebilir. Sadece göğüslerine dokunarak dahi masturbasyon yapabilirler. Genelde klitoris elle okşanır, iki bacak açıp kapanarak sıkıştırılır veya kadına zevk verebilecek bir şeye sürtülür. Bakire olan kadınlar genelde bu şekilde yaparlar. Ve bunun kızlık zarına hiç bir zararı yoktur. Klitoris okşanırken vajen girişine parmakla baskı uygulanabilir veya vajen girişi veya küçük dudaklar okşanabilir. Bunun da kızlık zarına hiç bir zararı yoktur. Baire olmayanlarnvajen içine parmaklarını sokarlar veya içeriye doluluk hissi verebilecek herhangi bir şey kullanırlar. Duşta basınçlı suyun klitorise tutulması ile de  yapılabilir, bu da kızlık zarına zarar vermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir